כניסה מפייסבוק
הצטרפו חינם
מצא אותנו בפייסבוק
הכרויות ופנאי
הכרויות ופנאי >

איך לברר אם הוא רציני כלפייך בלי להלחיץ

בואי נדבר רגע עלייך, אתם יוצאים יחד חודש, את יודעת מה, אתם אפילו רק לפני הדייט הראשון. את רוצה לדעת אם הוא מחפש קשר רציני כמוך, מכוון למשפחה. הבעיה היא שלימדו אותך ששאלות כאלה עלולות להלחיץ.. אז איך מבררים מה הצד השני רוצה בכלל וכלפייך בפרט?
אודליה יקיר - מאמנת דייטינג | פורסם: 20/01/21 11:22

יש לי חברה טובה, לא חשוב שמות, מירית, שהציעה נישואין לבן הזוג שלה בצורה מקורית, משעשעת ויצירתית.  כשהם חגגו בסך הכל ארבעה  חודשים יחד, היא הכינה לו ארוחת ערב רומנטית ושאלה אותו, "טוב, אז אנחנו יוצאים כבר ארבעה חודשים שזה אומר שעוד שמונה חודשים אנחנו כבר יחד שנה!!! אז מתי אתה מציע לי נישואין?" תתפלאו, הוא הציע, חודש אחרי אותה הארוחה, והיום הם כבר הורים לילד מקסים. כזאת היא מירית, כשהיא נושקת לגיל 40, היא החליטה שהיא לא מחכה יותר שהוא יזום, אלא מעבירה לשלב הבא בעצמה. אגב, היא גם זו שהתחילה איתו בהומור באתר הכרויות, אחרי שהיא הבינה שהיא לא מעוניינת יותר להיבחר, אלא להיות זאת שבוחרת ובחרה לעשות זאת בקלילות שגברים אוהבים.

אז בואי נדבר רגע עלייך,  אתם יוצאים יחד חודש – חודשיים, את יודעת מה, אתם אפילו רק לפני הדייט הראשון. את רוצה לדעת אם הוא  מחפש קשר רציני כמוך, מכוון למשפחה ורצוי עוד אתמול. הבעיה היא שלימדו אותך ששאלות כאלה עלולות להלחיץ את הצד השני, שצריך לברר בעדינות, שאסור ללחוץ, שצריך לתת לדברים לזרום. מצד שני, את שומעת אינספור סיפורים על חברות וחברות של חברות שלא רצו ללחוץ ומצאו את עצמן מחכות שנה אחר שנה אחר שנה לטבעת הנכספת, רק בשביל לגלות יום אחד שהוא מעולם לא התכוון לקנות. 

אז איך מבררים מה הצד השני רוצה בכלל וכלפייך בפרט בלי להלחיץ? פשוט מאוד בעזרת אחת מצורות התקשורת האפקטיביות ביותר – הומור! רב האנשים מתייחסים להומור כשמשהו שקורה כלאחר יד עם החבר'ה בשישי בערב על בירה ופיצוחים, אבל מפספסים את המהות האמיתית והעמוקה שלו – ערוץ תקשורת שמאפשר פתיחות, קירבה, כנות ואינטימיות בזמן קצר. הומור הוא כלי  נהדר לשבור קרח, להעביר ביקורת, לרמוז את מה שלא נעים ולברר את מה שמפחיד, מהסיבה הפשוטה שהוא משדר חוסר לחץ, אי שיפוטיות וקלילות.

מותר לך ואפילו רצוי, לשאול ולברר הכל, כבר מהדייט הראשון, אבל אם תוסיפי הומור, זה יעזור לך להפגין בטחון עצמי ופאסון, תכונות שמושכות את המין השני. נניח שאת רוצה לברר אם הוא רוצה ילדים, את בהחלט יכולה לשאול בצורה ישירה, "אתה רוצה ילדים?", אבל אם אתם ממש בהתחלה, אולי כדאי להוסיף לשאלה מידה של קלילות כדי שהצד השני לא ירגיש שהוא חייב ממש עכשיו לבדוק איתך תאריכי ביוץ. למשל, "תגיד, אתה רוצה ילדים? כי לי זה לא כזה לחוץ, אני יכולה לחכות עד מאי...". ברגע שהצד השני צוחק, אז הלחץ משתחרר ונוצרת פתיחות שמאפשרת לענות על השאלה בלי להרגיש שדוחקים אותך לפינה.  ככה את גם שומרת על הביטוי העצמי המלא שלך ולא מפחדת לברר את מה שחשוב לך, וגם מעלה את הסיכויים לקבל תשובה כנה.

על אותו המשקל כשאת מעוניינת להכיר אותו להורים שלך, כולנו יודעים הרי שמדובר בצעד משמעותי ביחסים, שאומר, חביבי, אנחנו לא משחקים פה משחקים, אז במקום לשאול, "ההורים שלי ישמחו לפגוש אותך, תרצה לקפוץ לארוחת שישי השבוע?" אפשר להגיד, "מה דעתך לקפוץ בשישי הקרוב לארוחת ערב אצל ההורים שלי, אין מה לדאוג, נהיה הרכב מצומצם, רק הם, סבתא שלי, האחים שלי ורב". ברגע שאת צוחקת על הסיטואציה, את מוציאה ממנה את הרצינות והכבדות, ככה זה  כשיש פיל בחדר, כשאומרים, "היי יש פה פיל", הוא באותו הרגע הופך להיות הרבה פחות מפחיד. הצחוק גם מאפשר לו במקום להתחמק, להגיד לך למשל, שהוא ממש ישמח, אבל הוא צריך עוד קצת זמן. גם על זה את יכולה להגיב הומור, "לגמרי מבינה, חמש דקות יספיקו לך?".

כמובן שתמיד אפשר להגיד את הדברים בצורה ישירה, זה מאוד תלוי באורך, עומק וטיב הקשר, בכמה זמן אם יוצאים ובכמה שניכם מסונכרנים ברצונות לעתיד. הכי חשוב, תזכרי, הומור לא בא לחפות/ להסתיר את מה שאת רוצה להגיד, נהפוך הוא, הוא בא לעזור לך להיות בדיוק מי שאת, לבטא את הרצונות והצרכים שלך מבלי לוותר על עצמך,  לחשוש או להילחץ.

הומור מבטא בטחון עצמי, אותנטיות ואפילו פגיעות וכן, כל אחת יכולה להשתמש בו הרבה יותר ויותר נכון, אם היא רק תבין שמדובר במיומנות נרכשת  שתשנה את חייה לטובה.

אז אם את מעוניינת ללמוד איך להפגין בטחון עצמי, אותנטיות, קלילות ושמחת חיים בדייטים כדי למגנט אלייך את זה שאת ראויה לו ולהתגבר על כל המכשולים של תחילת קשר רומנטי, אני מזמינה אותך להצטרף לקורס האונליין שהשקתי לאחרונה, "תקשורת מקרבת עם גברים" – קורס דיגיטלי לנשים פנויות שרוצות ללמוד שפת תקשורת חדשה ויעילה מול המין השני כדי למצוא אהבה, ועל הדרך גם לצחוק המון.

בקורס תלמדי איך להתחיל עם מי שמוצא חן בעינייך בצורה עדינה וקלילה, לנסח פרופיל מנצח באתרי הכרויות, כזה שיביא יותר פניות, להתגבר על המכשולים של שיחת הטלפון הראשונה והדייט הראשון וגם, איך להוביל בקשר שלב אחרי שלב לאן שאת רוצה. הקורס נמצא במחיר השקה עד סוף החודש, אז נצלי את ההזדמנות ועל הדרך קבלי במתנה גם את רב המכר "עד החתונה זה יעזור" – למצוא אהבה בעזרת הומור.

לסילבוס הקורס ולצפייה בפרק במתנה:

www.courses.odeliayakir.co.il

אודליה יקיר היא אשת תקשורת, עיתונאית, מרצה להומור ומאמנת לדייטינג, מחברת רב המכר "עד החתונה זה יעזור" – למצוא אהבה בעזרת הומור. לאחרונה השיקה את קורס האונליין שלה לנשים "תקשורת מקרבת עם גברים", 30  שיעורי וידאו שילמדו אותך שלב אחרי שלב איך להיות בביטוי עצמי מלא כדי למגנט אלייך את הזוגיות שאת ראויה לך.

לפרק התרשמות מהקורס כנסי לקישור – www.courses.odeliayakir.co.il

הטקסט שאת/ה מצטט/ת:

יש לי חברה טובה, לא חשוב שמות, מירית, שהציעה נישואין לבן הזוג שלה בצורה מקורית, משעשעת ויצירתית.  כשהם חגגו בסך הכל ארבעה  חודשים יחד, היא הכינה לו ארוחת ערב רומנטית ושאלה אותו, "טוב, אז אנחנו יוצאים כבר ארבעה חודשים שזה אומר שעוד שמונה חודשים אנחנו כבר יחד שנה!!! אז מתי אתה מציע לי נישואין?" תתפלאו, הוא הציע, חודש אחרי אותה הארוחה, והיום הם כבר הורים לילד מקסים. כזאת היא מירית, כשהיא נושקת לגיל 40, היא החליטה שהיא לא מחכה יותר שהוא יזום, אלא מעבירה לשלב הבא בעצמה. אגב, היא גם זו שהתחילה איתו בהומור באתר הכרויות, אחרי שהיא הבינה שהיא לא מעוניינת יותר להיבחר, אלא להיות זאת שבוחרת ובחרה לעשות זאת בקלילות שגברים אוהבים.

אז בואי נדבר רגע עלייך,  אתם יוצאים יחד חודש – חודשיים, את יודעת מה, אתם אפילו רק לפני הדייט הראשון. את רוצה לדעת אם הוא  מחפש קשר רציני כמוך, מכוון למשפחה ורצוי עוד אתמול. הבעיה היא שלימדו אותך ששאלות כאלה עלולות להלחיץ את הצד השני, שצריך לברר בעדינות, שאסור ללחוץ, שצריך לתת לדברים לזרום. מצד שני, את שומעת אינספור סיפורים על חברות וחברות של חברות שלא רצו ללחוץ ומצאו את עצמן מחכות שנה אחר שנה אחר שנה לטבעת הנכספת, רק בשביל לגלות יום אחד שהוא מעולם לא התכוון לקנות. 

אודליה יקיר - מאמנת דייטינג, 20/01/21 11:22
תגובתך:
! דווח למנהל האתר

תגובות, דעות, המלצות

תודה רבה על הדברים החשובים שכתבת. באמת אנחנו כבחורות מוצאות את עצמינו במצבים לא נעימים. מול עולם הגברים ואני מדברים גברים דתיים או חרדיים. הגישה שלך נעימה ונותנת הרבה ביטחון ( הומור) תודה רבה לך הרבה בריאות והצלחה בחייםsmileyheart פנינה

! דווח למנהל האתר