כניסה מפייסבוק
הצטרפו חינם
מצא אותנו בפייסבוק
הכרויות ופנאי
הכרויות ופנאי > עד מתי?! בין גאולה, אוטובוס ומציאת בת/בן זוג

אתה מחכה שנים על גבי שנים למצוא את הבת זוג (במקרה שלי), וזה לא בא. ואז עובר עוד אוטובוס עם מספר מזל של מישהו אחר
רובי וינטרויב | פורסם: 11/08/13 16:56

"קרבה אל נפשי גאלה" (תהלים סט,יט)

מלפני כמה שנים הבנתי שזו טעות לבוא בטענה לבורא עולם, למה המצב שלי ככה, ולמה זה ולמה זה. מאז החלפתי את שאלת ה-למה? ל-עד מתי? שאלת ה"למה" היא לא כפירה בדרגה שלנו. הרב ארז משה דורון אמר פעם – כששואלים למה? מבינים שיש סיבה, ואם יש סיבה אז יש גם מסובב שגרם לכך.

היום חיכיתי בתחנת אוטובוס לקו מסוים. בעודי מחכה בתחנה יחד עם עוד אנשים, עברו תוך 5 דקות מספר אוטובוסים עם המספר הלא נכון מבחינתי. פתאום קלטתי, שכל אוטובוס שהוא לא הקו שלי שעובר, גורם לי באותו רגע למן מועקה פנימית, אע"פ שבתיקון המידות הייתי צריך לשמוח על כל קו של מישהו אחר שבא, ושמחכה כמוני. ואז ניסיתי להסתכל לעומק של הדברים, ופתאום עלו לי 2 דברים:

1.הלוואי שהיינו מחכים לביאת המשיח, כמו שאנו מחכים לאוטובוס שלנו שכבר יגיע!

2.לחכות לאוטובוס זה כמו לחכות גם לבן/בת זוג.

אתה מחכה שנים על גבי שנים למצוא את הבת זוג (במקרה שלי), וזה לא בא. ואז עובר עוד אוטובוס עם מספר מזל של מישהו אחר – שכן מתחתן, ועוד אחד – חבר טוב מתחתן, ועוד אחד – הבת דודה מתחתנת. ככה עוברים להם עשרות אוטובוסים, ואף אחד מהם הוא לא מספר המזל שלך. והכי קשה לבלוע, שאחד לוקח מונית שירות ספיישל מול הפנים שלך – מוצא את בן/בת הזוג בלי להתאמץ בכלל... עמוק בלבך, אתה יודע שמתישהו האוטובוס שלך יבוא. - "ארבעים יום קודם יצירת הוולד, בת קול יוצאת ואומרת בת פלוני – לפלוני" (מס' סוטה ב,א). ואז שכבר אתה מסתכל על קווי האוטובוסים שעוברים באופן ציני, פתאום - מתנוסס לו מספר הקו שלך בבחינת "ישועת ד' כהרף עין". אתה עולה לאוטובוס ולפתע המועקה מתפוגגת בחלל האוטובוס, והופכת לאיזה מן אנחת רווחה פנימית – נו נו טוב, העיקר שהוא כבר הגיע. "ואמרת ביום ההוא - אודך ד' כי אנפת בי" (ישעיהו יב,א).

(הערה מבן דודי - לא לשכוח את אלו שעדין מחכים בתחנה לאוטובוס שלהם)

לתגובות robivin@walla.co.il 

הטקסט שאת/ה מצטט/ת:

"קרבה אל נפשי גאלה" (תהלים סט,יט)

מלפני כמה שנים הבנתי שזו טעות לבוא בטענה לבורא עולם, למה המצב שלי ככה, ולמה זה ולמה זה. מאז החלפתי את שאלת ה-למה? ל-עד מתי? שאלת ה"למה" היא לא כפירה בדרגה שלנו. הרב ארז משה דורון אמר פעם – כששואלים למה? מבינים שיש סיבה, ואם יש סיבה אז יש גם מסובב שגרם לכך.

היום חיכיתי בתחנת אוטובוס לקו מסוים. בעודי מחכה בתחנה יחד עם עוד אנשים, עברו תוך 5 דקות מספר אוטובוסים עם המספר הלא נכון מבחינתי. פתאום קלטתי, שכל אוטובוס שהוא לא הקו שלי שעובר, גורם לי באותו רגע למן מועקה פנימית, אע"פ שבתיקון המידות הייתי צריך לשמוח על כל קו של מישהו אחר שבא, ושמחכה כמוני. ואז ניסיתי להסתכל לעומק של הדברים, ופתאום עלו לי 2 דברים:

1.הלוואי שהיינו מחכים לביאת המשיח, כמו שאנו מחכים לאוטובוס שלנו שכבר יגיע!

2.לחכות לאוטובוס זה כמו לחכות גם לבן/בת זוג.

אתה מחכה שנים על גבי שנים למצוא את הבת זוג (במקרה שלי), וזה לא בא. ואז עובר עוד אוטובוס עם מספר מזל של מישהו אחר – שכן מתחתן, ועוד אחד – חבר טוב מתחתן, ועוד אחד – הבת דודה מתחתנת. ככה עוברים להם עשרות אוטובוסים, ואף אחד מהם הוא לא מספר המזל שלך. והכי קשה לבלוע, שאחד לוקח מונית שירות ספיישל מול הפנים שלך – מוצא את בן/בת הזוג בלי להתאמץ בכלל... עמוק בלבך, אתה יודע שמתישהו האוטובוס שלך יבוא. - "ארבעים יום קודם יצירת הוולד, בת קול יוצאת ואומרת בת פלוני – לפלוני" (מס' סוטה ב,א). ואז שכבר אתה מסתכל על קווי האוטובוסים שעוברים באופן ציני, פתאום - מתנוסס לו מספר הקו שלך בבחינת "ישועת ד' כהרף עין". אתה עולה לאוטובוס ולפתע המועקה מתפוגגת בחלל האוטובוס, והופכת לאיזה מן אנחת רווחה פנימית – נו נו טוב, העיקר שהוא כבר הגיע. "ואמרת ביום ההוא - אודך ד' כי אנפת בי" (ישעיהו יב,א).

(הערה מבן דודי - לא לשכוח את אלו שעדין מחכים בתחנה לאוטובוס שלהם)

לתגובות robivin@walla.co.il 

רובי וינטרויב, 11/08/13 16:56
תגובתך:
! דווח למנהל האתר

תגובות, דעות, המלצות

בכל דבר יש מסר אלוקי.

התפעלתי מאוד ממוסר ההשכל שנלמד מאסוציאציה זו.

רעיון מדהים,החכמת אותי מאוד,מרגש ומחזק,הרבה מזל טוב

! דווח למנהל האתר

חחחחחחחח. ברשותך אצחק מהדימוי המעולה!!! אהבתי את המונית ספיישל! ובנימה רצינית, אני ממש מזדהה. אני מאחלת שנזכה לסבלנות ואמונה!! ו... מה עם טרמפים?? 

! דווח למנהל האתר

מהמממם גם בי תמיד עולה האסוציאציה הזו שלחכות לאוטובוס זה כמו לחכות לחתן  במיוחד שהאוטובוס מתעכב כמו שהחתן מתעכב ... אבל כמו שהאוטובוס מגיע בסוף ככה אני מאמינה שהזיווג יגיע בסוף לכל הרווקים והרווקות בעז"ה 

! דווח למנהל האתר

בדרך כלל אם תשימו לב האוטובוס מגיע אחרי שהאדם מרפה ומיתעייף לחכות וכאילו מוותר ואומר אם יבוא אז טוב אם לא אז לא ואז לפתע בלי לשים לב האוטובוס מופיע ומפתיע את האדם שמחכה ככה בידיוק צריך לנהוג לגבי ההמתנה לבן זוג או בת זוג בחיים ליפעמים זה הפוך על הפוך זה חוקי היקום שמפעילים לחץ מיוחד לא מגיע כלום אז כדי לשחרר והכל יהיה בסדר בעזרת השם 

! דווח למנהל האתר

האמת? מקסים.

אגב מונית ספיישל, תחשוב על אלו שתקועים במכונית בפקקים והולך להם כסף על דלק..גם זה לא משהו :)

בהצלחה לך:)

! דווח למנהל האתר

אפשר לעלות לטרמפ....

! דווח למנהל האתר

יפההההההה. אהבתי . וכמה שאתה צודק. בשורות טובות ושנה מבורכת.

! דווח למנהל האתר

חזק ביותר!!!!!

! דווח למנהל האתר

מאוד מוכר המצב - אחרי המתנה ארוכה ומייגעת כאשר אין שום אוטובוס באופק כך שאני מדליק לי סיגריה כדי להעביר עוד עשר דקות של המתנה - ובדיוק אחר שתיים שלוש שכטות האוטובוס מגיע

! דווח למנהל האתר