כניסה מפייסבוק
הצטרפו חינם
מצא אותנו בפייסבוק
פרשת השבוע
קודם 1 2 3 4 5 הבא
121-138 מתוך 138
השאלה היא מה קורה אחרי ההתעלות של חג מתן תורה? החוכמה היא כמובן לא לאפשר להתעלות הזו להתפוגג, אלא להמשיך לחיות ולהחיות את חג מתן תורה בהתמדה בכל יום ויום. הרעיון של החתונה וההתמדה לאחר החתונה,
0 תגובות ו-1879 צפיות
פרשת "במדבר" מאפשרת לנו ללכת "למדבר" האישי שלנו, לגלות את האמת הפנימית שלנו, להיפתח בפני דברים חדשים, ולנסות לעשות דברים שאנו לא רגילים לעשות, בדיוק כפי שאיננו רגילים לתנאי המדבר.
0 תגובות ו-1276 צפיות
2 פרשות מחוברות השבוע: בהר ובחוקותיי ,שבת מברכים חודש סיון.
0 תגובות ו-1335 צפיות
לג בעומר. מוצאי שבת. הסתלקות הענק שבענקים רבי שמעון בר יוחאי , מחבר ספר הזוהר, תורת הקבלה.
0 תגובות ו-1443 צפיות
בכל יהודי יש את השמיני , את האפשרות להתחבר ולפעול למעלה מהטבע, רק צריך להיות נקי ומזוכך , שהשמשה תהיה נקייה כדי לקלוט את האור האלוקי.
1 תגובות ו-2265 צפיות
יום העצמאות חלף עבר , עשן המנגלים נגוז עם הרוח והגשם ששטפו את הארץ המקסימה שלנו , מנקים אותה כפי שאנו מתנקים בימים אלו - ימי ספירת העומר , מתנקים בפנימיות , במידות, כדי להאיר כמו אבן ספיר - ספיר מלשון ספירה
0 תגובות ו-1474 צפיות
אייר- ראשי תיבות – אני השם רופאך. זהו הזמן בו המן ירד מהשמיים וסיפק לנו מזון ורפואה.ומכך מי שמספיקה ללכוד בפיה טיפות גשם אחרונות בחודש אייר – סגולה לרפואה שלמה.
0 תגובות ו-1392 צפיות
במצוה זו של ספירת העומר יש יכולת אדירה בזיכוך עצמי, תיקון פגמים ע"י עבודה על המידות שמביאה אותנו בעצם להתעלות רוחנית וטוהר , יכולת אנרגתית לעדן את עצמנו, מוכנות לקבל את התורה בכל שנה מחדש.
2 תגובות ו-1547 צפיות
ידת הגבורה. האפיון שלה= התגברות(איזהו גיבור הכובש את יצרו), בגרות,התאפקות, ביקורת , ריסון עצמי צדק כבוד, רגישות.
1 תגובות ו-2155 צפיות
מתחברים לאוירת החיפזון של לפני יציאת מצרים, לפני ליל הסדר- שהכל יהיה בסדר !! מתחדשים עם קניות , אין סוף לשקיות מרשרשות...משתדלים ביותר לנקות ולא להחמיץ שום אפשרות לחמץ בבית ובפנימיות, שהלב יהיה נקי נקי, בעזרת השם, שיתן לנו את האפשרות לכך, את הכוחות ה
0 תגובות ו-2277 צפיות
כל חודש ניסן מיוחד מאוד. הערב (שני) = ערב ראש חודש ניסן- יום של שימחה. ראש השנה לרגלים. בראש חודש ניסן ממנים את המלכים והשלטונות למעלה. בואו נתאמץ ונכוון בתפילה שכל המלכים הנשיאים השלטונות יהיו לטובת עם ישראל !!
0 תגובות ו-2043 צפיות
ימי החנוכה מלאים במסרים ובתכנים מלאי אור ועוצמה.
1 תגובות ו-8295 צפיות
אתם ניצבים היום"(דברים כט',ט') שבת זו שונה מכל שבת הקודמת לראש חודש.
0 תגובות ו-1259 צפיות
והיא שעמדה לאבותינו ולנו שבמשך אלף ותשע מאות שנות גלות ניסו הנוצרים והמוסלמים להתיישב בארץ הקודש ולא עלה בידם.. עד שהפקירו ארץ זבת חלב ודבש לביצות, מלריה ושממה..
2 תגובות ו-1453 צפיות
מה מסתתר מאחורי המסכה של פורים? האם פורים הוא ´החג של החילונים´? על מה היה באמת הויכוח בין המן למרדכי ולמה לפורים קוראים ´פורים´? למה בכלל משתכרים, ומאיפה הגיע המנהג המוזר להתחפש?
0 תגובות ו-1319 צפיות
לכל מי שחשב שהוא מכיר את פורים... פורים? מגילת אסתר? מי לא מכיר?כל מי שחשב עד היום שהוא מכיר את פורים ואת סיפור המגילה מוזמן לבדוק האם אכן כך. לכבוד פורים אנו מביאים לפניכם 11 שאלות על המן, על מרדכי ועל מה שביניהם ...
0 תגובות ו-1603 צפיות
כולם פרצו בניגון שמח של "ליהודים היתה אורה ושמחה"
0 תגובות ו-1419 צפיות
פרשת 'ניצבים' נפתחת במילים : "אתם ניצבים היום כולכם לפני ה' אלוקיכם...לעברך בברית ה' אלוקיך". מפרשי התורה מסבירים 2, שבכך כרת משה רבנו ברית של ערבות בין יהודי ליהודי, הברית של "כל ישראל ערבים זה בזה.
0 תגובות ו-1852 צפיות
קודם 1 2 3 4 5 הבא
121-138 מתוך 138