כניסה מפייסבוק
הצטרפו חינם
מצא אותנו בפייסבוק
פרשת השבוע
קודם 1 2 3 4 5 הבא
91-120 מתוך 138
הבחירה בידינו, כיצד להתנהג כדי שתקוים ההבטחה "וחרב לא תעבור בארצכם" בברכות ל"ב, ע"ב נאמר:"ארבעה צריכין חיזוק: תורה, מעשים טובים, תפילה ודרך ארץ". צריך לחזק דברים שהם התנהגות טובה בין אדם ל-ה' וגם דברים שהם התנהגות טובה בין אדם לאדם.
0 תגובות ו-1036 צפיות
פינחס פעל על דעת עצמו, בלי לשאול אף אחד ובלי להתייעץ, ואם היה שואל בודאי לא היו אומרים לו להרוג אדם. כאשר ראה מה מתרחש בפרהסיא, הוא חשב שזה מה שעליו לעשות כהוראת שעה (שהרי ברור שאסור לאדם לקחת את החוק לידיו ולהחליט להרוג אנשים על דעת עצמו)
0 תגובות ו-1051 צפיות
"ניסן" מלשון "נַס", לנוס ולברוח ממקום בו היינו למקום חדש וגבוה מן הסביבה שיאפשר לנו התחלה חדשה וטובה יותר, משוחררת מכבלי העבר שלנו ומההרגלים וההתנהגויות הישנים שלנו .
0 תגובות ו-944 צפיות
בתניא מבואר – שהאמונה ומסירות הנפש לא להיפרד מהשם יתברך- זה התחברות וחיזוק הנשמתי. המהות שלנו מתחזקת. רצון לעשות ולקיים את רצון השם. כאשר יש קשר בן המעשים שלך והאמונה ודבקות בשמחה בשם, אז הטומאה לא יכולה לגעת, יש חיבור לשורש שלנו.
1 תגובות ו-1062 צפיות
התנהלות שקיימת בבית המקדש של שחיטת קורבנות, המראות הקשים של הדם האמיתי, הקירבה הגדולה לחווית המוות, המחשבה שצצה בראש של כל צופה: "זה יכל להיות אני, שמובל שם אל המוות, שנשחט כמו בהמה" אשתדל להיות חיובי בכדי שעוד חיה לא תומת"
0 תגובות ו-932 צפיות
נשיאת ראש התבוננות מעל השכל – היא אמונה. תסתכל למעלה , וכשאתה נושא את ראשך ומביט מעלה מעל השכל אתה נזכר ומבין באמונה שלמה שהקב"ה אתך , אין דבר כזה ניתוק מגע, הקב"ה הוא אתך כל הזמן באהבה של אבא לבנו. ואתה מתחבר אליו דרך המצוות.
0 תגובות ו-910 צפיות
מעט אור מסלק הרבה חושך, ניתנת לנו בחודש כסלו ההזדמנות להרבות באור, בחיובי. להגדיל ולהעצים את הטוב שבנו. להביט להרגיש ולבקש עין טובה, לב טוב ובכך לגרש את החושך – הפחד השלילי הביקורת.
4 תגובות ו-1784 צפיות
המשכן נבנה במדבר. בדרכנו לארץ ישראל. ללמדנו שכשאנו הולכים בדרך, אל המטרה ,כבר אז כדאי ורצוי לנו לתרום את חלקינו. לא חייב לחכות עד ש... כשתהיה לי הכנסה גדולה אוכל לעזור יותר.. אפשר לעזור בחיוך בעזרה פיזית.. התרומה שלנו היא תקפה בכל זמן ובכל עת.
0 תגובות ו-1148 צפיות
בזמננו אין עבדים כמו פעם, יש עבדות שונה: לכסף, ללחץ חברתי, לאופנה, לטלוויזיה, לפייסבוק וכד'.. כל שעבוד כזה מגביל ומעכב אותנו מלהפיק את המקסימום מעצמינו, מהפוטנציאל. התכלית של הנשמה - היא לתקן, לשפר להשתפר, להיות יותר ממה שהייתי אתמול.
0 תגובות ו-872 צפיות
כשיהודי נתקל ב"מיצר"- בדברים המונעים אותו לעבוד את השם, מלמלא את היעוד השליחות שלו כאן בעולם, יש לזכור כי המקור של המניעות זה --הקב"ה. ה "מכה" באה כדי לאפשר לנו התבוננות. האחרים מסביבי לא נבראו על מנת שאתקן אותם, אלה בכדי שאתבונן ואבדוק מה עליי לתקן בעצמי
0 תגובות ו-902 צפיות
מצרים הם המגבלות, העיכובים המיצרים המעצורים שקיימים בתוך כולנו, ועליך ללמוד בכל יום מחדש איך לצאת מחדש את "יציאת מצרים" הפרטית שלך. כדי לאפשר לנשמה הטהורה והאלוקית להגשים את המיוחדות שבה, לעשות בעולם הזה את מה שבאה לעשות ולתקן.
0 תגובות ו-1038 צפיות
ימי השובבי"ם (פרשיות שמות, וארא, בא, בשלח, יתרו, משפטים, והשנה גם תרומה ותצווה, ועיקר התיקון בשנה מעוברת כמו השנה!) – הם ימים שעוסקים בתיקון הברית.
0 תגובות ו-991 צפיות
חנוכה מלמד אותנו שהבית היהודי נבנה ע"י כבוד הדדי, הקשבה לזולת, הבנת צרכיו של הזולת ומציאת השביל האמצעי בין רצונות של בני הזוג. ולא תחרותיות של שולט ונשלט, כובש ונכבש. חג אורים שמח.
0 תגובות ו-896 צפיות
בחושך הכי גדול מתגלה האור הכי עמוק!
0 תגובות ו-971 צפיות
ניצחון הרוחניות. היוונים הבינו שעם ישראל שורד בזכות האמונה, וניסו לבטול אותנו מלקיים מצוות שלא מתקבלות בשכל. כמו ברית, וכו' כל מה שמעבר לשיכלי – לא הסכימו לו. תלמדו תורה הם אמרו- אבל בלי כיפה. הם הבינו שמה שמאחד אותנו כעם מה ששומר עלינו זה כוח האמונה.
0 תגובות ו-2403 צפיות
הכוח לצאת ולהציב מטרה ,כוח להתמיד כדי להגיע ליעד חיובי, כוח להגיע ולהכיר את האיזון שבתוכך. להכיר את הפנימיות שבך יותר לעומק. לברר מה התפקיד שלי כאן. למה ירדתי לעולם.
0 תגובות ו-1244 צפיות
גם בנו יש את המידות שבאימותינו, ויש לנו את הכוח להתבונן בכל דבר, להוציא טפל מעיקר ובכך לעזור לעצמנו, לעזור לבעל, לקרובים לנו להתמודד, להתפתח, לבחור להחליט.
0 תגובות ו-979 צפיות
צריך להשתמש בכוח הדיבור, כוח הדיבור מייצג את הפנימיות שלך את מה שאתה חושב ומרגיש, וכך אתה מחבר את הפנימיות שלך לבורא עולם. ממש כמו בני זוג, שאחד משתף את השני בכל דבר
0 תגובות ו-905 צפיות
לכל אחד ואחת יש את ה "לך לך" ששייך אליו - באופן שונה , בכל מיקרה זה לצאת מהרגילות שלנו בכדי לגדול ולהטיב עם אחרים.
0 תגובות ו-977 צפיות
ב- ז' מרחשון – נתחיל להתפלל בתפילת ערבית , ובבוקר שישי בשחרית וכך נמשיך - לבקש בתפילות גשמי ברכה. יום זה שב ומזכיר לנו כי כוחו האמיתי של עם ישראל היה ונשאר= הכוח הזה בפה שלנו
0 תגובות ו-1423 צפיות
מחר ערב יום כיפורים, בד בבד אני מחכה ומתיירא מיום זה. פונה אני אלייך אלוקים שלי היקר והטוב, שתבחר להתמקד בשמי הטוב, במעשיי שהקרינו אור וחסד, זוך ותום.
1 תגובות ו-1553 צפיות
עוד ימים מספר לחג ראש השנה, יום הדין. בינתיים אנו שומרות על מחשבה נקיה וטובה , דיבור נכון חיובי גם על עצמי, ומעשים טובים וחיוביים , כמה שיותר טוב וחיובי אמן.. מברכת אותך בכתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה
0 תגובות ו-1071 צפיות
ללכת, לצעוד ישר עם בטחון ואמונה- כי תבוא... אל האור, רק נעשה את הצעד את העבודה את הדבר הקטנטן את הרצוא- את היציאה= והשם נותן לכל הצועד את הנחלה להתיישב בה, את האושר הפנימי את הטוב ביותר.
0 תגובות ו-1026 צפיות
יום מסוגל ומיוחד לכלל ישראל - מקבלים חיות לכל השנה אמן
0 תגובות ו-1222 צפיות
בתור יהודי שהולך מחיל אל חיל - תחפש איך להתקדם. נשמתך ירדה לעולם כדי לחדש חידושים, כדי לגלות גילויים שרק אתה יכול לגלות בעולם ההעלם וההסתר. לתקן ולהוציא את הגילוי לאור.
2 תגובות ו-1328 צפיות
הזדמנות לכוח השיפוט הנכון עם הצמדות לשוטרים האישיים שלנו
0 תגובות ו-868 צפיות
לראות את הטוב להתחזק ביראה ובכוח האריה לברך את חודש אלול
0 תגובות ו-1034 צפיות
אהרון הכהן נצטוה להדליק מדי יום את המנורה שעמדה במשכן, כך שתמיד יהיה אור. "אור תמיד". וכמו שהזכרנו הכהנים מלמדים אותנו דרך חיים. ואנו הנשים, כמו הכוהן הגדול, כל אחת בבית הפרטי שלה.
2 תגובות ו-2201 צפיות
בשבועות האחרונים ימי ספירת העומר התבוננו במידותינו מתוך כוונה לתיקון והעצמה, אנו ממשיכים לספור עד ערב חג השבועות, כדי שנגיע ליום מתן תורה זכים וטהורים
0 תגובות ו-1024 צפיות
כשאת מבקשת משהו , עשי זאת בחן המיוחד לך. להתחנחן, גם על ה"קשוחות" מאיתנו לא פוסח עניין התחנונים, כל אחת במצטרך לה
0 תגובות ו-878 צפיות
קודם 1 2 3 4 5 הבא
91-120 מתוך 138