כניסה מפייסבוק
הצטרפו חינם
מצא אותנו בפייסבוק
פרשת השבוע
קודם 1 2 3 4 5 הבא
31-60 מתוך 138
"ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי (=עם) קדוש". כולנו, כל בני ישראל, אמורים ויכולים להגיע לדרגת קדושה גבוהה.
0 תגובות ו-1202 צפיות
הַיָּרֵחַ מַשְׁגִּיחַ מֵעָל, עַל גַּבִּי שַׂק הָאֹכֶל הַדַּל, המִּדְבָּר מִתַּחְתַּי, אֵין סוֹפו לְפָנִים ... הַמִּדְבָּר לא נִגְמָר, יְלָלוֹת שֶׁל תַּנִּים וְאִמִּי מַרְגִּיעָה אֶת אַחַי הַקְּטַנִּים: "עוֹד מְעַט, עוֹד קְצָת"
0 תגובות ו-862 צפיות
פעם אמר לי אדם: "אני כמו סוס" ואז הסביר את עצמו: "אני אוכל, עובד, ישן וכך יום אחר יום".
0 תגובות ו-926 צפיות
ענינו של פסח שני הוא שאין דבר אבוד, תמיד ניתן לתקן. אפילו מי שהיה טמא, מי שהיה בדרך רחוקה, ואפילו אם הדבר נעשה ברצונו – למרות זאת ניתן לתקן
0 תגובות ו-911 צפיות
איך אפשר לא לקלל, כאשר אני כועס/ת, ומתחשק לי לומר קללה עסיסית, שנדמה לי שתסייע לי להירגע ?
0 תגובות ו-999 צפיות
יש המתארגנים לפסח זמן רב מראש, כמבצע צבאי, מתוכנן לפרטי פרטים. כאשר מישהו אומר שהוא מתחיל את הפסח מיד בסיום "משלוחי המנות" של פורים, עונה מישהו שהוא מתחיל את הפסח מט"ו בשבט, או אף מחנוכה.
0 תגובות ו-928 צפיות
הוא נפצע בתאונת דרכים לפני כשש שנים, הוא מרותק למיטה, משותק ומונשם, אך הוא מכיר בטוב שיצא מהרע שארע לו.
0 תגובות ו-990 צפיות
"אשה כי תזריע" יכול להיות גם גבר וגם כל אדם. כן! כל אדם ש"מזריע" (=מוליד) דבר מה. מחדש דבר בעצמו, בזולתו או בעולם בכלל.
0 תגובות ו-939 צפיות
ואת/ה?! *האם את/ה מוכן/ה לתת לעצמך אפשרות נוספת, להתקרב לעצמך ולהיות האדם שאת/ה יכול/ה להיות?
0 תגובות ו-1067 צפיות
כל אדם ניצב בפני קשיים שונים, אפשר לראות בקושי בעיה ואפשר לראות בו אתגר. סר ווינסטון צ'רצ'יל אמר: "אין מצבים נואשים, יש אנשים שנואשים מהמצב".
0 תגובות ו-944 צפיות
" את המצוה של "ויקהל", של "עשה לך קהלות", מקיימים אצלנו מאוד – מזמנים את הציבור כל שני וחמישי לאסיפות ולויכוחים על כל מיני תכניות ומפעלים. ואין אנו מקמצים בכך. אלא שעל פי רוב אין יוצאים שם אלא בדיבורים בלבד, ואילו התכניות והמפעלים נשארים על גבי הנייר."
0 תגובות ו-1149 צפיות
בשבוע הבא, ב- ל' שבט, יחול יום המשפחה, אשר בעבר נקרא "יום האם" והוסב ליום לכל המשפחה. זו הזדמנות להקדיש מחשבה לנושא המשפחה שלך, מהיבטים שונים וגם להקדיש מחשבה ליחסך להוריך.
0 תגובות ו-1325 צפיות
"וְאֵרַשְֹתִּיךְ לִי לְעוֹלָם... וְאֵרַשְֹתִּיךְ לִי בֶּאֱמוּנָה וְיָדַעַתּ אֶת-ה'." רעדה אחזה בי. קשרתי את התפילין באהבה כזו ובהתרגשות כזו שכמעט עצרתי את הדם, וסימני הרצועה על ידי השמאלית עוד ניכרו בי ימים רבים.
0 תגובות ו-1638 צפיות
משה בא לבני ישראל, כשהם עבדים במצרים ומצבם אינו טוב. מבחינה פיסית - הם עובדים בפרך ומעונים, מבחינה נפשית – הם בעלי נפש כנועה, לאחר שנים רבות של עבדות...אך דווקא כאשר העם היה בתחושה של יאוש ובמלחמת הישרדות יומיומית, בא לפתע הגואל ובפיו בשורת הגאולה.
0 תגובות ו-1104 צפיות
השם נותן לאדם (ולכל דבר) את הזהות שלו, המיוחדות וההבדל בינו לבין האחרים. ברור שיש משמעות לבחירת שם לכל דבר וגם לכל חומש.
0 תגובות ו-1007 צפיות
שאל/י את עצמך: במה אני בורכתי? וגם: את מי בירכתי היום? *יהי רצון שאדם ישתמש ביכולת שניתנה לראשונה לאבר(ה)ם לברך אנשים, ובעקבותיו השתמשו ביכולת זו אנשים נוספים לאורך ספר בראשית, ויברך אדם בכל ברכה טובה שהיא.
0 תגובות ו-995 צפיות
המצפון הוא דבר שמלווה את האדם. יש קול פנימי בתוך האדם, שהוא קול המצפון, אשר קורא לאדם כדי שיתנהג כראוי. יש אנשים בעלי מצפון רגיש, אשר עושים בכל יום "חשבון נפש" וחושבים מה עשו כראוי ומה אולי פגע באדם כלשהו וצריך לתקן זאת.
0 תגובות ו-987 צפיות
הפליה היא דבר מקומם, מרגיז ומעורר קנאה ושנאה, דבר זה ברור לכל הורה ומורה. יעקב אבינו, שבודאי היה אדם חכם, אהב מאוד את יוסף, בנה של רחל, אשתו האהובה ועשה לו כתונת פסים, בגד שמייחדו מכל אחיו.
0 תגובות ו-1184 צפיות
לאחר נתק של שנים רבות, בוחר יעקב לשלוח לאחיו מלאכים ולהודיע לו על שובו לארץ ועשו בא לקראתו עם ארבע מאות איש. שאלה למחשבה: מדוע החליט יעקב ליידע את עשו ? מדוע בא עשו לקראתו ?
0 תגובות ו-1039 צפיות
כשאתה יוצא לדרך, מה נחוץ לך ? מה אתה מבקש ? וכשאתה במקום קבוע - מה נחוץ לך ? מה אתה מבקש ?האם יש הבדל בין הדברים ? ברור שכשאדם בעת מצוקה, החשוב ביותר הוא לשרוד וחייבים את הדברים ההכרחיים כדי להישאר בחיים..
0 תגובות ו-873 צפיות
לא פשוט לעקור ממקום שבו אדם רגיל לחיות במשך שנים עם משפחה, שכנים וחברים, לא קל בכלל ללכת בדרך ארוכה ומסוכנת לארץ חדשה, שטיבה אינו ידוע לו.
0 תגובות ו-1010 צפיות
מותר ואף רצוי שיהיה לאדם נוח,אך ברור שלא תמיד ולא בכל מצב ניתן להימצא בנוחות וצריך להתמודד גם כשלא נוח.
0 תגובות ו-912 צפיות
שנה חדשה התחילה. "אחרי החגים" כבר הגיע. עבר סוכות שנקרא "זמן שמחתנו". יהי רצון שהשמחה שהיתה בחגי תשרי, תימשך כל השנה. ומה כל אחד צריך לעשות במשך כל השנה? "עבדו את ה'" איך? בשמחה"
0 תגובות ו-1162 צפיות
משה, המנהיג האוהב את העם, עסוק ביומו האחרון בחיים, בדאגה לעם וברצון לחזקם ולעודדם שימשיכו ללכת בדרך הנכונה גם כשהוא כבר לא יהיה באופן פיסי ביחד עמם.
0 תגובות ו-1140 צפיות
הפועל "נצבים" מורה על עמידה בטוחה, יש לאדם יציבות, הוא לא "מתנודד" חלילה. האדם עומד בביטחון ובנחישות. יש לו "עמוד שדרה" הוא יודע מה מטרתו ומה הוא רוצה מעצמו.
0 תגובות ו-1106 צפיות
בכל אחד מהנושאים שבפרשת "כי תבוא" יש תזכורת לאדם ש-ה' הוא זה שנותן את הארץ, ולא האדם בכוחו העצמי או בכוח הנשק הצליח לגרום לכך שהארץ תהיה שייכת לו.
0 תגובות ו-879 צפיות
ידוע פירושו של רש"י: אם המצוות הקלות שאדם דש בעקביו (= מצוות שנראה לאדם שקל לו לקיימן) יקבל על כל מצוה שכר, תאר/י לעצמך מה רב השכר על מצוה שקשה לך לקיימה ובכל זאת את/ה משתדל/ת ומתאמץ/ת לעשות זאת.
0 תגובות ו-976 צפיות
משה הבין שעליו להתחנן ל-ה' והוא אומר לבני ישראל: "ואתחנן אל ה' בעת ההיא לאמר...אעברה נא ואראה את הארץ הטובה אשר בעבר הירדן" (דברים ג',23). משה מלמד דרך לדורות: צריך להתחנן! (אפשר להתחנן ל-ה' אף בכל יום).
0 תגובות ו-997 צפיות
משה מדגיש בכל פעם ש- ה' קשור בכל מקרה שקורה לאדם ולעם. הדבר הראשון שחשוב למשה להשריש בלבבות העם הוא: ה' הוא האל שלנו, הוא יצר כל אדם כפרט ויצר אותנו כעם...
0 תגובות ו-942 צפיות
לעולם יהא אדם מהמקוללים (חס וחלילה) ולא מהמקללים. אף אם מישהו קילל אותך, אל תיגרר אחריו לשיח של קללות...
0 תגובות ו-987 צפיות
קודם 1 2 3 4 5 הבא
31-60 מתוך 138