כניסה מפייסבוק
הצטרפו חינם
מצא אותנו בפייסבוק
מן התקשורת
מן התקשורת >

הסיפור של יהודי בריה"מ

מסע החיים של נעמי, משקף את סיפורם של רבים מיהודי ברית המועצות לשעבר. העלייה לארץ בגיל 5, הגילוי המטלטל על כך שאינם יהודים, מסע בין עולמות חילוניים, דרך גיור צה"לי וחתונה מרגשת עם בן ישיבה דתי לאומי שהכירה בשליש גן עדן. סיפור שהגיע לישראל היום!
איפה? ישראל היום | פורסם: 28/02/22 12:55

מה הייתם עושים אם הייתם מגלים שאתם לא יהודים? 

מסע החיים של נעמי, משקף את סיפורם של רבים מיהודי ברית המועצות לשעבר. העלייה לארץ בגיל 5, הגילוי על כך שאינם יהודים, מסע בין עולמות חילוניים, דרך גיור צה"לי וחתונה מרגשת עם בן ישיבה דתי לאומי שהכירה בשליש גן עדן. 

"הסיפור שלי מתחיל בעצם הרבה לפני שאני עצמי נולדתי. אימא שלי נולדה לאבא יהודי ולאימא לא יהודייה, ושם, בליטא, היכן שהיא ואני נולדנו, הדת של הילד נקבעת לפי האבא, כך שכולם הניחו שהיא יהודייה, וגם שם המשפחה שלה, אברמוביץ', שירשה מאביה, חידד את העובדה שהיא יהודייה. אימא שלי גדלה בתודעה שהיא יהודייה, אבל היהודים של בריה"מ לא ידעו מה זה יהודי, ומה זה אומר להיות יהודי, מה המשמעות של זה עושה אותך שונה מהחברה שבה אתה חי." כך נעמי, בריאיון שנתנה לישראל היום. 

לכתבה המלאה על נעמי ואילון בישראל היום - לחצו כאן >>

כל פעם גילינו משהו חדש - 

"רק אחרי שעלינו לארץ, כשהייתי בת חמש, אמא שלי גילתה שהיא לא יהודייה, ואז התברר שגם אני לא יהודייה. היא הסבירה לי מה הכוונה, וזה נתן לנו פתח ללמוד מה זה אומר להיות יהודי ובמה זה כרוך. כל עניין הגיור הוא בעיקרו עניין של החלטה רצונית, והתהליך שעברנו היה איטי מאוד והדרגתי.

במשך שנים, כל אחת מאיתנו למדה משהו חדש ושיתפה את השנייה. הדלקת הנרות, ואחרי זה הפרדה בין בשר וחלב, ככה, צעד אחרי צעד".

להתגבר על כל הפערים - 

אילון לעומתה - גדל במשפחה דתית לאומית, ומסלול החיים שלו היה מסלול אופייני לבן המגזר, חניך בבני עקיבא, תיכון דתי, ישיבת הסדר, שירות בצה"ל וכן הלאה. וכך הוא מסכם זאת למגזין שליש גן עדן : "כמו רבים מה"ביינישים" במהלך שנותיהם הבוגרות בישיבה, קיבלתי הצעות שידוכים דרך חברים וסביבתי הקרובה, ויצאתי לעשרות רבות של דייטים. נעמי לעומתי, משום שלא גדלה במסגרת דומה, לא יכלה לקבל הצעות רלוונטיות מסביבתה הקרובה. בגלל הפערים האלו, ולמרות שיש ביננו כל כך הרבה במשותף, לעולם לא היינו מכירים". 

דייטים שהפכו לחוויה משחררת! 

"כמו רבים מהקוראים שכבר יצאו ללא מעט דייטים, לא באנו עם ציפיות גדולות, אבל היכולת שלנו לבחור אחד את השנייה, והשיחות המקדימות ביננו עזרו לנו להגיע לדייט הראשון הרבה יותר נינוחים, ומהר מאוד התגלה כמה חוש ההומור ותחומי העניין שלנו דומים. ה"דייטים" הפכו לחוויות כיפיות ומשחררות, ונוצר ביננו קשר מדהים. קשר שהבשיל בסופו של דבר לחתונה, ובעז"ה ימשיך להקמת משפחה גדולה ושמחה".

לסיפור ההיכרות של נעמי ואילון בשליש גן עדן - לחצו כאן >>

הטקסט שאת/ה מצטט/ת:

מה הייתם עושים אם הייתם מגלים שאתם לא יהודים? 

מסע החיים של נעמי, משקף את סיפורם של רבים מיהודי ברית המועצות לשעבר. העלייה לארץ בגיל 5, הגילוי על כך שאינם יהודים, מסע בין עולמות חילוניים, דרך גיור צה"לי וחתונה מרגשת עם בן ישיבה דתי לאומי שהכירה בשליש גן עדן. 

"הסיפור שלי מתחיל בעצם הרבה לפני שאני עצמי נולדתי. אימא שלי נולדה לאבא יהודי ולאימא לא יהודייה, ושם, בליטא, היכן שהיא ואני נולדנו, הדת של הילד נקבעת לפי האבא, כך שכולם הניחו שהיא יהודייה, וגם שם המשפחה שלה, אברמוביץ', שירשה מאביה, חידד את העובדה שהיא יהודייה. אימא שלי גדלה בתודעה שהיא יהודייה, אבל היהודים של בריה"מ לא ידעו מה זה יהודי, ומה זה אומר להיות יהודי, מה המשמעות של זה עושה אותך שונה מהחברה שבה אתה חי." כך נעמי, בריאיון שנתנה לישראל היום. 

לכתבה המלאה על נעמי ואילון בישראל היום - לחצו כאן >>

איפה? ישראל היום, 28/02/22 12:55
תגובתך:
! דווח למנהל האתר

תגובות, דעות, המלצות

מזל טוב ומבורך בעז"ה

! דווח למנהל האתר

מזל טוב לחיים טובים ומאושרים בנין עדיי עד אמן ואמן...

! דווח למנהל האתר

מזל טוב 

! דווח למנהל האתר

מזל טוב ליום לחיים טובים ולשלום ומאושרים אמן ושגשוג ומלא אהבה גדולה אמן ושגשוג ומלא אהבה 

! דווח למנהל האתר

מזל טוב 

! דווח למנהל האתר

סיפור מרגש ונוגע ללב,מזל טוב

! דווח למנהל האתר